Znáte šumavská strašidla?

Páteční podvečer 28. 1. 2022 byl v oddělení pro děti ve znamení strašidel. Malí návštěvníci si vytáhli z košíčku jméno některého strašidla – třeba čarodějnice, vodník, světlík – a to měli namalovat. K tomu jsme jim četli ze starších i úplně nových knížek příběhy z okolí Boubína, Kašperských Hor, ale i z Vítkova Kamene a Českého Krumlova – tudy totiž putoval skřítek Vltavínek z nové knížky Zuzany Pospíšilové. Ondřej Fibich zase uvedl ve známost zábavnou povídačku Korýtko nebo prasítko, ve které si zaúčinkovala zlomyslná světýlka. Některé příběhy se strašidly byly i hodně děsuplné! Na konci si ještě účastníci programu vyzkoušeli své znalosti o strašidlech v malém testu, tam s nejmenšími posluchači spolupracovaly i jejich maminky. Odměnou bylo lízátko a spousta nových vědomostí o šumavských strašidlech. Těšíme se na další akci pro mladší děti, kterou bude 18. 2. Masopustní veselí!

Znáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověZnáte šumavská strašidla?, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: