Časté dotazy a odpovědi

Mohu knihy vrátit na jiném oddělení, než jsem si je vypůjčil?

Ne. Knihy i jiné půjčené dokumenty je možné vrátit pouze na oddělení nebo pobočce, kde jste si je vypůjčil nebo do knihoboxu na nádvoří knihovny.

 

Je možné uhradit poplatky kartou?

Ano, poplatky ze všech oddělení a poboček je možné uhradit kartou přes platební terminál v oddělení pro dospělé.

 

Kolik knih a časopisů si můžu půjčit?

Během jedné návštěvy si registrovaný uživatel může absenčně půjčit maximálně 10 kusů knihovních jednotek. Příslušný zaměstnanec knihovny může tento počet v odůvodněných případech přiměřeně navýšit. Prezenční výpůjčky omezeny nejsou.

 

Co je to MDT?

MDT je zkratka, která znamená Mezinárodní desetinné třídění. V našich knihovnách je podle něj uspořádána naučná literatura.

 

Co je to čtenářské konto?

Čtenářské konto je prostředí v katalogu, ve kterém můžete zjistit stav svých výpůjček, poplatků, rezervací i datum Vaší poslední návštěvy v knihovně. Ve čtenářském kontě si můžete dokumenty rezervovat (jenom v případě, že dokument není k dispozici) a prodlužovat. Dokumenty nelze prodloužit z důvodů: upomínky, rezervace, doba výpůjčky překročila 90 dnů nebo byl dokument půjčen z jiné knihovny prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.

 

Jak se mohu přihlásit do čtenářského konta?

V prostředí katalogu nebo na hlavní webové stránce knihovny zadáte své evidenční číslo (najdete ho na své průkazce) a PIN = heslo (pokud jste si ho zadali při registraci v knihovně) nebo datum narození ve formátu RRMMDD. Vstup do čtenářského konta.

 

Potřebuji knížku, kterou vaše knihovna nemá ve fondu, můžete mi nějak pomoci?

Ano, můžeme vám ji zajistit prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby.

 

Poplatek z prodlení zaplatím za každý půjčený dokument?

Ne, poplatek z prodlení se platí za překročení výpůjční lhůty bez ohledu na počet půjčených dokumentů.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: