Proč se registrovat?

Knihovna je veřejnou institucí, a proto je knihovna otevřená opravdu všem.

Nabízíme široký záběr literatury. Českou i světovou beletrii, jak současnou, tak i klasiku, žánrové knihy, sci-fi, horory, fantasy, krimi a řadu dalších. Také zde najdete knihy v cizích jazycích. Fond knihovny v sobě zahrnuje i naučnou literaturu z různých oborů.

Při čtení knih je také potřeba určitého pohodlí a i na to naše knihovna myslí. Najdete u nás klidné prostředí a vytvořili jsme pro Vás i několik čtenářských koutků, kde se můžete pohodlně usadit a s knihou v ruce relaxovat.

Pokud zrovna nemáte náladu číst, můžete si v knihovně vypůjčit audioknihu anebo jestli je libo spíše časopis, najdete zde magazíny napříč spektrem zájmu, aktuální čísla i starší ročníky. Pokud se chystáte vycestovat, mapy se Vám také mohou hodit. Naleznete jich zde nespočet. V neposlední řadě si v knihovně můžete půjčit i deskové hry. Nabízíme tu hry jednoduché (tzv. rychlovky), ale také složité strategické hry.

Dalším důvodem, proč se zaregistrovat do knihovny, je možnost použití počítačů a dále si například nechat něco vytisknout, zkopírovat a naskenovat. Městská knihovna nejsou jen knihy. Pořádáme i řadu různých kulturních akcí pro všechny věkové skupiny.

Registrace v knihovně není podmínkou pro využití našich služeb. I neregistrovaným uživatelům nabízíme služby v rámci budovy knihovny. Mohou zde studovat dokumenty, mají přístup k internetu a je zde možnost využití dalších služeb jako například kopírování, skenování či tisknutí dokumentů.

Registrovaný uživatel má však k dispozici mnohem větší rozsah služeb včetně vypůjčení si dokumentů domů.

Registrovaný uživatel může také z pohodlí domova ovládat své čtenářské konto, rezervovat si knihy, které jsou zrovna půjčené a využívat naše online služby - eVypůjčky.

Registrovaným uživatelem se rozumí fyzická či právnická osoba s platným knihovním průkazem a zaplaceným ročním poplatkem. Uživatelé, kterým již bylo 70 let a držitelé průkazu ZTP jsou  registrováni zdarma.

Formuláře:

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: