Vojenský újezd Boletice v proměnách času

V pondělí 13. 5. 2024 proběhla v knihovně přednáška Mgr. Vladimíry Podané o vojenském újezdu Boletice a jeho historii. V roce 1947 se vznikem vojenského výcvikového tábora a později vojenského újezdu Boletice uzavřela část jižních Čech civilnímu obyvatelstvu. Po vzniku vojenského tábora začala být místo vysídlených vesnic budována tehdy ještě improvizovaná cvičiště a střelnice, z nichž mnohá slouží v modernizované podobě výcviku Armády České republiky dodnes. Zajímavou přednášku si vyslechly dvě desítky posluchačů. Další informace na toto téma lze získat návštěvou výstavy Krajina pod palbou v Regionálním muzeu v Českém Krumlově.

Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/22)Vojenský újezd Boletice v proměnách času, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/22)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: