Tajemná hora Boubín

Úterní podvečer v knihovně byl věnován pověstem a pohádkám z Boubína. Pozvání na literární čtení přijala autorka knihy Pohádkové příběhy od Boubínského potoka paní Eva Wimmerová. Její příběhy jsou plné tajemna, ale i humoru. Potkáte se s čerty, tajemnými světlíky, s čarodějem Berešem a jeho dcerami. Knihovnice Pavlína Haršová, Helena Jelínková a Petra Lukešová přečetly některé kapitoly z knihy, paní Wimmerová pak dvě ještě nepublikované pohádky z rukopisu. Celý podvečer odehrávající se ve fiktivní šumavské chalupě byl propojen jihočeskými písničkami, které na kytaru doprovodila Věra Čarková. Posluchači odcházeli spokojeni, byl to večer, který všechny příjemně naladil, a bylo to pohlazení po duši v této zimní nepohodě.

Tajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověTajemná hora Boubín, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: