Setkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády

V uplynulých dnech na přelomu dubna a května 2022 jsme se v oddělení pro děti potkávali se slavným mravencem s puntíkovaným šátečkem a jeho kamarády, nejroztodivnějšími broučky a dalšími zástupci hmyzí říše. Děti z MŠ Tavírna i ze ZŠ Kaplická se seznámily také s „otcem“ Ferdy, spisovatelem i ilustrátorem Ondřejem Sekorou. Vyprávěli jsme si také o tom, jak vlastně mravenci žijí ve skutečnosti. Starší děti si vyluštily i rébusy vymyšlené panem Sekorou a doplňovačku, kde mohly využít i znalosti nabyté při besedě. Myslím, že děti odcházely se znovuoživeným zájmem o hmyzí říši!

Setkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSetkání s Ferdou mravencem a jeho kamarády, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: