Proč se říká...

V pátek 12. 4. 2024 přijeli za námi do knihovny šesťáci ze ZŠ Křemže. Čekal na ně program věnovaný českým příslovím, rčením a pranostikám. Pomocí řady hravých úkolů se děti seznámily s vybranými ustálenými spojeními a jejich významem. Vyzkoušely si poskládat rozdělená přísloví do původního znění, nebo předat přísloví pouze pomocí obrázku. U rčení jsme zase odhadovali, co vlastně znamenají, jak vznikla, a jaké vlastnosti nám často přisuzují. Společné dopoledne jsme uzavřeli pranostikami a rovnou jsme se pokusili vymyslet některé zbrusu nové, každý se svým jménem.

Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (26/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (27/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (28/29)Přísloví a rčení, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (29/29)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: