Proč se říká

Ve středu 10. 1. 2024 proběhla první školní beseda v novém roce. Celkem 28 šesťáků ze ZŠ Křemže přijelo vyzkoušet zbrusu nový program věnovaný českým příslovím, rčením a pranostikám. Pomocí řady hravých úkolů se děti seznámily s vybranými ustálenými spojeními a jejich významem. Vyzkoušeli si poskládat rozdělená přísloví do původního znění, nebo předat přísloví pouze pomocí obrázku. U rčení jsme zase odhadovali, co vlastně znamenají, jak vznikla, a jaké vlastnosti nám často přisuzují. V závěru jsme si vysvětlili, co je to pranostika a rovnou jsme se pokusili vymyslet jednu zbrusu novou, každý se svým jménem. Věříme, že děti společné dopoledne v knihovně bavilo a děkujeme, že nám pomohli nový program otestovat v praxi.

Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (26/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (27/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (28/29)Proč se říká, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (29/29)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: