Prázdninová knihovna, 1. den

Druhý červencový týden patřil v Městské knihovně v Českém Krumlově již sedmému ročníku Prázdninové knihovny. Čtrnáct dětí se vydalo na dobrodružnou cestu ke hvězdám. Setkaly se s hvězdami divadelními, večerníčkovými, ale i těmi skutečnými, které vídají na obloze.

Během týdne děti za každý splněný úkol sbíraly razítka do svého průkazu kosmonauta, aby si vysloužily povolení ke startu. Kosmonauti v rámci týdenního výcviku vyzkoušeli svou schopnost orientace v mapě, poslepu opravili životně důležitou součástku raketoplánu, při výstupu na rozhlednu Dobrá Voda mnozí překonali strach z výšek a při koupání v Lipně absolvovali podvodní trénink. V dalších dnech děti poznávaly planety a souhvězdí v Planetáriu v Českých Budějovicích, a aby došlo i na oddych, navštívily výstavu Pat a Mat v Jihočeském muzeu. Tvrdý výcvik zahrnoval také přespání v knihovně, aby si budoucí kosmonauti vyzkoušeli, jak budou během své vesmírné mise snášet odloučení od rodičů. Noc zvládli všichni na jedničku, a tak na ně čekala odměna v podobě představení v Pohádkové rezervaci v Hořicích na Šumavě. Pak už ale společná cesta ke hvězdám pomalu dopěla ke svému konci, byl čas vrátit se do knihovny pro zaslouženou odměnu a rozloučit se. Věříme, že si děti společný týden v knihovně užily a těšíme se na příští (už osmý) ročník Prázdninové knihovny.

Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (26/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (27/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (28/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (29/30)Prázdninová knihovna, 1. den, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (30/30)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: