Povídání o masopustu na pobočce Plešivec

Dne 23. 2. 2024 navštívily pobočku Plešivec dvě třídy předškoláků z MŠ Plešivec I. Bylo právě období masopustu a tak jsme si povídali o tom, jak takový masopust probíhal dříve a jak ho prožívají lidé v dnešní době. Přečetli jsme si milý a poučný příběh tří sourozenců, z knihy Jaro je tu! S Luckou, Jendou a Martínkem, kterou napsala a krásnými ilustracemi doplnila spisovatelka Andrea Popprová. Zazpívali jsme si písničku To je zlaté posvícení a nakonec si děti zasoutěžily v masopustním pexesu. Musím malé návštěvníky pochválit, protože se opravdu snažili a byli moc hodní. Dopoledne nám rychle uběhlo a už se těším na další setkání, při kterém si budeme povídat o Velikonocích.

Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/9)Povídání o masopustu na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/9)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: