Pověsti našeho kraje

Na vyprávění pověstí našeho kraje se v úterý 26. 4. 2022 vypravila 5. třída ze ZŠ Linecká. Děti se dozvěděly, co jsou to vlastně pověsti a jak se liší od pohádek. Od pověstí týkajících se založení Českého Krumlova a osoby Bílé paní jsme se dostali k pověstem z širšího jihočeského regionu (Jakub Krčín z Jelčan) a nakonec jsme zavítali za čarodějnicemi na Šumavu. Ve fondu oddělení pro děti máme mnoho knih pověstí, můžete si je přijít vypůjčit!

Pověsti našeho kraje, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPověsti našeho kraje, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPověsti našeho kraje, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPověsti našeho kraje, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: