Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami

V pondělí 4. 3. 2024 jsme se s Mgr. Blankou Rozkošnou vydali po stopách Přemysla Otakara II.  po jižních Čechách a jeho zakladatelském díle. Návštěvníci, kteří zaplnili celé oddělení pro dospělé, se dozvěděli mnoho zajímavostí o vztahu pátého českého krále k našemu kraji, ale i o životě významného lokátora – zvíkovského purkrabího Hirza. Povídali jsme si i o vzniku  měst a hradů České Budějovice, Písek, Vodňany, Tábor, Dolní Bukovsko, Hluboká, Velešín, Zvíkov a o vzniku kláštera Zlatá Koruna. Mgr. Blanka Rozkošná je mimo jiné autorkou knihy Po stopách Přemysla Otakara II.: Jižní Čechy, kterou si můžete vypůjčit nebo zamluvit v oddělení pro dospělé.

Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/16)Po stopách Přemysla Otakara II. jižními Čechami, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/16)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: