Po stopách hradišť na Českokrumlovsku

V pondělí 20. 3. 2023 zaplnili návštěvníci oddělení pro dospělé do posledního místa. Tentokrát byla na programu přednáška archeologická. A tak jsme aspoň zprostředkovaně navštívili s archeologem Mgr. Martinem Nechvílem známá i méně známá pravěká a raně středověká opevněná místa na Českokrumlovsku: Radiš u Kladenského Rovného, Raciberk u Boletic, Stržíšek u Brloha, Kamennou věž u Velešína nebo nově objevené hradiště u Opalic. Dozvěděli jsme se, jak vypadala opevněná místa, k čemu sloužila, kolik lidí je mohlo obývat, co říkají nové archeologické nálezy a mnoho dalších zajímavých informací. Těšíme se na další přednášku z archeologického cyklu, zřejmě na podzim. 

Po stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPo stopách hradišť na Českokrumlovsku, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: