Masopust na pobočce Plešivec

V pátek 17. 2. 2023 jsme na pobočce Plešivec přivítali předškoláčky z MŠ Plešivec 1, abychom si společně povídali o probíhajícím masopustu i období půstu, které je před námi. Mluvili jsme o maskách, ukázali jsme si, jak vypadají ty tradiční, vyřezávané ze dřeva, které mnohým naháněly trochu strach, ale pobavili jsme se i nad těmi veselými, které známe z dnešních karnevalů. Pojmenovali jsme některé masopustní dny, a podle názvů jsme hádali, co se asi během těchto dnů děje – největší nadšení vyvolal tučný čtvrtek, který nás dovedl až k tradičním masopustním dobrotám i k času půstu. Společně jsme na prstech počítali, jak dlouho bude půst trvat, a abychom se měli na co těšit, řekli jsme si, co bude následovat po něm. Na závěr jsme se pobavili veselou hrou na medvěda a popletenou pohádkou O rybáři a staré botě.

Masopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověMasopust na pobočce Plešivec, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: