Kříž s Křížovou horou v Českém Krumlově – slavné i zapeklité chvíle barokní poutní kaple Svatého Kříže

V pondělí 2. 5. 2022 jsme u nás v knihovně přivítali Mgr. Jarmilu Hansovou z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích s přednáškou na téma historie Křížové hory v Českém Krumlově. Dozvěděli jsme se, kdy a proč barokní poutní kaple Svatého Kříže vznikla, kdo ji nechal postavit, komu byla zasvěcena nebo i jaké těžkosti doprovázely její vznik. Na závěr padaly i zajímavé dotazy.

Kříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKříž s Křížovou horou v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: