Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách

Ve čtvrtek 9. 5. 2024 proběhl slavnostní křest nové knihy badatele Jana Ciglbauera s názvem Finanční stráž v Novohradských horách. Kniha zaplňuje jedno z bílých míst regionální historie 20. století, což zájemci o naší minulost jistě ocení. Zapomenuté pašerácké aféry z regionu Novohradska a Kaplická autor dohledal paběrkováním v desítkách kartonů fondů okresních a krajských soudů, okresních úřadů a policejních ředitelství, resortních věstníků a dobových periodik, pamětí bývalých finančníků a mnohých dalších zdrojů. Autor ve své knize přináší také podrobné zmapování událostí září 1938 v jižních Čechách a nevynechává ani divoké období po druhé světové válce. Po vlastním křtu vodou z Novohradských hor proběhla autogramiáda a další přátelské povídání při občerstvení.

Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/22)Křest knihy Finanční stráž v Novohradských horách, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/22)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: