Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás

V úterý 4. 6. 2024 se v sále Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích odehrálo vyhlášení vítězů krajského kola výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás. Letos se účastnilo 29 knihoven a do krajského kola postoupilo na 250 prací. Máme velkou radost, že mezi oceněnými bylo 5 jednotlivců a dva kolektivy z Českého Krumlova. V kategorii 1. – 2. tříd základních škol obsadila 3. místo Matylda Schandlová s obrázkem Ptáci v lese. 1. místo v kategorii 7. – 9. tříd obsadila Jana Baťková za obrázek Mýtická tůňka. V kategorii dospělých (od 16 let) byla na 1. místě Tetiana Rehaliuk (Hmyzí říše – život mravenců), na 2. místě Oksana Hladka (Život v lesních tůních) a na 3. místě Kristína Beerová (Rybu s sebou). S ručně vyrobenou knihou o lese bodovala prima gymnázia v Českém Krumlově (Abrakadabra Phylum artropoda) – studenti  obsadili 1. místo – a na 2. místě stanula sekunda z téhož gymnázia (kniha Příručka magických hub). Všem vítězům srdečně blahopřejeme! Až do konce června jsou práce vystavené v přízemí Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě. Pak se výstava přesune do prostor Krajského úřadu a na podzim budou práce vystaveny v zoo na Hluboké. A pozor – letos poprvé jsou na výstavě i další, neoceněné práce a celá řada je jich také z Českého Krumlova! Zajděte se na výstavu podívat!

Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/8)Krajské kolo výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/8)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: