Jak to chodí v mraveništi

Ve čtvrtek 13. 6. 2024 přišli k nám do knihovny předškoláci z MŠ Vyšehrad. Na programu jsme měli povídání o hrdinech Ondřeje Sekory, ale i o rozdílech mezi pohádkovými postavičkami a jejich skutečnými hmyzími předlohami. Děti se dozvěděly, že by Ferda ve skutečnosti vůbec nebyl kluk, ale holka – dělnice. Zjistily, že by se opravdový mravenec nekamarádil ani s beruškou, ani s jiným broukem. Vyzkoušely si, jaké to je nést na zádech náklad, který váží stejně jako ony, i jak veliké může být mraveniště. Společně jsme se také naučili mravenčí básničku a přečetli si napínavý příběh o boji Ferdy Mravence s pavoukem. Společné povídání jsme zakončili hrou na mraveniště.

Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (26/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (27/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (28/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (29/30)Jak to chodí v mraveništi, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (30/30)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: