Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově

Úterní podvečer 9. 4. 2024 byl v knihovně věnován hudbě renesance a baroka. V Gotickém sále vystoupil českobudějovický soubor Dyškanti pod vedením Martina Horyny. Již od roku 1982 se věnuje interpretaci staré hudby. Na programu byly skladby spojené s Českým Krumlovem, jak duchovní, tak i světské. Slyšeli jsme, co se zpívalo v chrámu sv. Víta i na dvoře Petra Voka či Eggenbergů. Texty byly samozřejmě hlavně v latině, ale také ve francouzštině či němčině, jako přídavek pak zazněla velikonoční píseň s českým, velmi půvabným textem z období baroka opěvujícím nejen zmrtvýchvstalého Krista, ale hlavně krásnou jarní přírodu. Početné publikum bylo nadšeno a těší se, že si v budoucnu tento hezký zážitek se souborem Dyškanti zopakují.

Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/16)Hudba renesance a baroka v Českém Krumlově, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/16)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: