Hrdinové řeckých bájí

Ve středu 24. 4. 2024 ožili v knihovně hrdinové a bohové řeckých bájí. Společně se šesťáky ze ZŠ Křemže jsme si povídali o rozdílech mezi pohádkami, pověstmi a bájemi, na mapě jsme našli Řecko i skutečný Olymp a vyzkoušeli jsme si vyluštit šifru v řecké abecedě. Hlavním úkolem ale bylo seznámit se s některými příběhy a postavami z řecké mytologie. Společně s Prométheem jsme ukradli bohům oheň, nahlédli jsme do Pandořiny skříňky, vzlétli jsme nad Krétu s Daidalem a Ikarem, s Héraklem jsme splnili všech dvanáct úkolů, lstí jsme dobyli Tróju a nakonec jsme s Odysseem přemohli Kyklopa.

V závěru společného povídání jsme si ještě vysvětlili původ některých úsloví, která dodnes používáme, a tak už děti nezaskočí ani Achillova pata, Augiášův chlév nebo danajský dar.

Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (26/27)Hrdinové řeckých bájí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (27/27)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: