Historická knižní vazba

V pondělí 17. 4. 2023 jsme v oddělení pro dospělé přivítali paní Jiřinu Halmlovou, která nás přišla velice poutavou formou seznámit s historií zpracování knih od středověkých rukopisů přes prvotisky až po knižní produkci poloviny 19. století. Odcházeli jsme bohatší o mnoho zajímavých informací. Věděli jste, že styl a princip knižní vazby se používá už 900 let? Že se vazba potahovala i sametem, že se pergamen může použít i několikrát za sebou? Historické knižní vazby, nástroje, které slouží k jejich výrobě a další zajímavé předměty si návštěvníci se zaujetím prohlédli. Děkujeme paní Halmlové a našim návštěvníkům za příjemně strávený podvečer.

Historická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověHistorická knižní vazba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: