Helga jede vlakem

V pátek 31. 5. 2024 čekalo na deváťáky ze ZŠ Křemže nelehké téma. Společně jsme se vrátili do třicátých let, abychom sledovali narůstající antisemitismus, vznik protižidovských vyhlášek, sílu propagandy, první transporty do ghett a koncentračních táborů i realizaci konečného řešení židovské otázky. Prostřednictvím vzpomínek pamětníků jsme si přiblížili osudy několika rodin i jednotlivců, jejichž nucenou cestu válečnou Evropou jsme společně sledovali. Děti krásně spolupracovaly, hodně se ptaly a bylo znát, že je téma holokaustu, ke kterému přistoupily velmi citlivě, zajímá.

Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/19)Helga jede vlakem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/19)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: