Geocaching a ochrana přírody

Ve čtvrtek 4. 5. 2023 se v knihovně konalo zajímavé setkání tzv. Kačerů. Poslechnout si přednášku o ochraně přírody v souvislosti s hledáním či zakládáním keší, s kterou do Českého Krumlova přijel Mgr. Ondřej Vítek, Ph.D. z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, si přišli poslechnout  zkušení  i začínající geokačeři a mladí skauti. Pan Ondřej Vítek  nás poutavou prezentací provedl  pravidly správného způsobu pohybu v krajině při hledání a zakládání keší tak, aby krajina nebyla při hře poškozována. Promluvil o ochraně nejen rostlin, ale i zvířat a naučil nás několik základních pravidel.  Na přednášce byl přítomný i jihočeský  reviewer (schvalovatel), který má dohled nad všemi keškami v Jihočeském kraji.  V průběhu celého setkaní si kešeři vyměňovali geocoiny, speciální trasovatelné předměty. Celá přednáška proběhla v přátelské atmosféře, protože většina hráčů se dobře zná a při závěrečné diskusi si sdělovali zkušenosti, líčili zážitky a domlouvali společné výpravy. Děkujeme Mgr. Ondřeji Vítkovi, Ph.D. a všem zúčastněným  za příjemné setkání a těšíme se na další zajímavou přednášku.

Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/16)Geocaching a ochrana přírody, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/16)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: