Filmová hudba

Ve středu 17. 5. 2023 se oddělení pro dospělé rozeznělo známými melodiemi. Dvě třídy osmáků ze ZŠ Plešivec přišly na besedu o filmové hudbě. Nejprve jsme si přiblížili filmové začátky, následovalo krátké pozastavení nad emocemi, které hudba dokáže při scénách navodit. Pak už jsme se vrhli na hudební kvíz, při kterém mnozí prokázali téměř dokonalou znalost kultovních melodií. Podrobněji jsme si pak představili některé autory filmových skladeb, blíže jsme se věnovali především Ennio Morriconemu, Johnu Williamsovi, Hansi Zimmerovi, Karlovi Svobodovi a Luboši Fišerovi. Doufáme, že si děti besedu užily a těšíme se na ně při některém dalším programu.

Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/25)Filmová hudba, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/25)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: