Exkurze studentů do Červeného Dvora

Krásnou slunečnou středu 15. 5. 2024 se studenti virtuální univerzity třetího věku vypravili na prohlídku Červeného Dvora. Mgr. Kateřina Cichrová z Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích nás provedla klenoty tohoto areálu. Tři nádherně zdobené sály se podařilo restaurovat pomocí dotací a práce dobrovolníků. Park je unikátní svým uspořádáním, prolíná se v něm několik stylů – z původní obory se postupně měnil na barokní zahradu a anglický park. Děkujeme Mgr. Kateřině Cichrové za poutavý výklad a vedení léčebny za zpřístupnění interiérů. Park je otevřen veřejnosti  a nachází se v něm naučná stezka. Krásnou procházku můžete zakončit v Bažantnici. V této krásné kavárně dostanete výbornou kávu, zákusek i oběd.

Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (20/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (21/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (22/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (23/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (24/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (25/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (26/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (27/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (28/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (29/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (30/31)Exkurze studentů do Červeného Dvora, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (31/31)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: