Doudlebsko v kuchyni i na stole

V pondělí 13. 2. 2023 navštívil oddělení pro dospělé historik  PhDr. Jan Šimánek, který nám představil svou knihu “Doudlebsko v kuchyni a u stolu: Lidová strava z jihu Čech”. Z velice poutavého vyprávění PhDr. Šimánka jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o lidové stravě v národopisném regionu Doudlebska, který se rozkládá mezi Českými Budějovicemi, Českým Krumlovem, Kaplicí a Trhovými Sviny. Tato krásná kniha obsahuje kromě zdrojů z odborné literatury i vyprávění pamětníků i záznamů z kronik o podobě selského jídelníčku, podobě kuchyně, pečení chleba, obživě v době válek a mnoho dalších zajímavostí. Závěrečná kapitola přináší i skutečné recepty. Pondělní večer se nesl ve velice příjemné atmosféře a ani návštěvníci nezůstali pozadu se svými dotazy a vzpomínkami.

Doudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDoudlebsko v kuchyni i na stole, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: