Českokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka

Ve čtvrtek12. 5. 2022 jsme v knihovně přivítali Ing. Jiřího Olšana z Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích s tématem Českokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka. Dozvěděli jsme se, kde se nacházely tři panské zahrady, kdy vznikly, kdo a proč je založil. Dále byla řeč o tom, jak se zahrady využívaly, co se v nich pěstovalo a co se z nich do současné doby zachovalo. Byl to velmi zajímavý a poutavý výklad, který na závěr doplnily i otázky z publika.

Českokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověČeskokrumlovské zahrady pánů z Rožmberka, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: