Bezpečnost na internetu

Ve středu 6. 10. 2021 si sedmáci ze ZŠ Plešivec posvítili na temná zákoutí internetu. Společně jsme si povídali o výhodách a nevýhodách online světa, připomněli jsme si úskalí e-mailové komunikace i některé podvodné techniky. Podívali jsme se také na autorský zákon ve spojitosti s šířením a stahováním obrázků filmů nebo hudby. Většinu besedy jsme ale věnovali problému kyberšikany. Zahráli jsme si na detektivy, když jsme si ověřovali totožnost internetového kamaráda podle fotky, ukázali jsme si, jak snadné je o sobě na internetu lhát, a jak těžké je lež odhalit. Vysvětlili jsme si, co všechno je kyberšikana, a jaký může mít dopad na oběť, ale i na samotného agresora. V závěru jsme si vyzkoušeli pozici hatera a ukázali jsme si, jak lehké je nadávku napsat, ale jak těžké je říci to samé někomu do očí. Než jsme se rozloučili, připomněli jsme si ještě co dělat, a kde hledat pomoc, pokud se přestaneme v online světě cítit bezpečně.

Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021Bezpečnost na internetu 6. 10. 2021

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: