Archeologie 20. století – tři jihočeské příběhy

Ve středu 2. 11. 2022 jsme přivítali v naší knihovně českokrumlovské studenty Akademie 3. věku. Mgr. Martin Nechvíle posluchačům předestřel tři příběhy jihočeských lokalit, jichž se neblaze dotkly velké dějiny 20. století. Řeč byla o zániku osídlení v Pohoří na Šumavě a okolí, osudech románského kostela v Boleticích a koncentračního tábora pro Romy a Sinty v Letech u Písku. Věříme, že nelehká témata dokreslila svízelnost událostí minulého století v jižních Čechách i s nadějným výhledem do budoucna.

Archeologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověArcheologie 20. století – tři jihočeské příběhy, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: